Leczenie chrapania i bezdechów sennych – metodą radiochirurgii

W Centrum Derm-Al wykonywany jest zabieg redukujący chrapanie metodą radiochirurgii.

Jeżeli chrapanie u pacjenta wynika z przyczyn takich jak wiotkość mięśni podniebienia, niedrożny nos, zbyt duży języczek, przerost migdałków podniebiennych, przyczyny te mogą być zlikwidowane za pomocą zabiegu radiochirurgicznego.

Radiochirurgia to nowoczesna metoda, alternatywna do zabiegów laserowych oraz tradycyjnej chirurgii. Polega na wykorzystaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości i niskiej temperaturze. Fale radiowe są delikatniejsze w porównaniu z emitowanymi przez laser dzięki temu zmniejszony jest obszar uszkodzenia tkanek i mniejszy ból, a to z kolei wpływa na przyspieszenie gojenia. Zabieg radiochirurgiczny jest mniej inwazyjny niż tradycyjna chirurgia, nie wymaga pobytu w szpitalu, występuje w nim mniejsze ryzyko krwawienia i bólu, nie ma konieczności zakładania szwów, po zabiegu jest znacznie krótszy okres rekonwalescencji.

Chrapanie to problem nie tylko dla osób śpiących w jednaj sypialni. Osoba, która chrapie ma trudności z wyspaniem się, cierpi na bezdech. Niedosyt głębokiego snu powoduje nadmierną senność w ciągu dnia, obniżenie koncentracji, bóle głowy, drażliwość, wybuchowość. Zakłócenia oddechowe są niekorzystne dla zdrowia, czasem nawet niebezpieczne.

Bezdech spowodowany jest zamknięciem górnych dróg oddechowych i wiąże się z niedotlenieniem mózgu, serca, nerek, wątroby. Może on także prowadzić do zaburzeń ze strony układu krążenia, np. zakłóceń rytmu serca, nadciśnienia tętniczego, a także osłabienia potencji.

Technika zabiegu radiochirurgicznego redukującego chrapanie
Zabieg przeprowadza lekarz specjalista laryngolog, w gabinecie zabiegowym, w znieczuleniu miejscowym (podobnym do stomatologicznego). Zabieg polega na działaniu odpowiednią elektrodą na miejsca odpowiedzialne za występowanie chrapania. W ten sposób można uzyskać usztywnienie tkanek miękkich podniebienia, tak aby nie drgały podczas oddychania, przywrócić prawidłową drożność nosa, zmniejszyć języczek, zredukować migdałki. Nie w każdym przypadku konieczne jest wykonanie wszystkich tych procedur. Lekarz podczas konsultacji kwalifikującej pacjenta, diagnozuje problem i przedstawia propozycję działania. Czasem, aby uzyskać efekt wystarczy samo wykonanie utwardzenia podniebienia. Zabieg trwa od 30 do 60 min.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja kwalifikująca u lekarza laryngologa, który będzie przeprowadzał zabieg. Konsultacja ta jest wymagana również w przypadku posiadania skierowania na zabieg od innego lekarza.

Cena zabiegu redukującego chrapanie (trzy procedury podczas jednego zabiegu) – 3600 PLN dodatkowo konsultacja po zabiegu bezpłatnie
PYTAJ O CENĘ PROMOCYJNĄ!