Laserowe zamykanie rozszerzonych naczyń na udach i podudziach

W Centrum Derm-Al laserem VariLite™ na podudziach i udach zamykane są naczynka powierzchowne tzw. pajączki żylne w niezaawansowanym stadium choroby żylakowej lub często po wcześniejszym zabiegu skleroterapii.

Pajączki żylne to poszerzone, drobne naczynia krwionośne. Taki objaw poszerzenia to tzw. teleangiektazja. Może ona dotyczyć wszystkich tętniczek, żyłek oraz naczyń włosowatych, które znajdują się bezpośrednio pod skórą, prześwitują przez nią i przyjmują czerwonawą barwę w przypadku naczyń tętniczych lub też sinoniebieską w przypadku naczyń żylnych. Jeżeli ich średnica jest na tyle mała, że wykonanie skleroterapii (podanie środka obliterującego do wnętrza żyły) jest trudne, wskazane do ich usunięcia jest użycie lasera.

Centrum Derm-Al posiada nowoczesny laser VariLite™ produkcji USA nagrodzony Perłą Dermatologii przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, który oprócz zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych na podudziach i udach oraz twarzy i dekolcie służy do usuwania naczyniaków gwiaździstych i rubinowych, a także usuwania przebarwień na twarzy i na grzbietach dłoni.

Technika wykonania zabiegu laserem VariLite™
Laser ten posiada dwie długości fali 532 nm oraz 940 mn. Wysokopochłanialna wiązka 532 nm ma zastosowanie głównie w leczeniu naczynek o mniejszej średnicy oraz położonych bardziej powierzchniowo, (małych, czerwonych).

Umiarkowanie pochłanialną wiązkę 940 nm stosuje się w przypadku zmian naczyniowych o większej średnicy oraz położonych głębiej, (większe, niebieskie). Przy tej długości fali nie ma znaczenia opalenizna ani fototyp skóry.
  • możliwość doboru fali oraz kontrola czasu trwania impulsu zapewnia precyzję zabiegu, zmniejsza uczucia dyskomfortu oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych,
  • wysoka moc lasera VariLite, dostępność różnych plamek zabiegowych oraz regulacja gęstości energii zwiększa skuteczność zabiegu,
  • technologia diodowa zapewnia długotrwałą żywotność lasera.
Lekarz dobiera i ustawia odpowiednie parametry lasera w zależności od rodzaju zmiany oraz warstwy i struktury skóry. Następnie kieruje wiązkę laserową w wybrane miejsce. Precyzja lasera pozwala na dokonanie zmian w obrębie ściśle wybranej tkanki. Po zabiegu mogą pojawić się strupki lub przebarwienia, utrzymujące się od kilku do kilkunastu dni po zabiegu. Nie należy ich zdrapywać ani usuwać. Lekarz może zalecić stosowanie odpowiedniej maści antybiotykowej w celu przyspieszenia gojenia oraz kremów łagodzących.

Zabieg powoduje uczucie subiektywne jak klucie, pieczenie. ból. Każdy pacjent reaguje inaczej, dlatego możliwe jest wykonanie próby laserowej, by ocenić czy odczucia te są akceptowalne dla pacjenta i jak reaguje jego skóra (np. wielkość odczynu).

Od rozległości zmian oraz ich ilości zależy ilość zabiegów, które należy wykonać. Aby usunąć drobne, pojedyncze naczynia wystarczy tylko jeden zabieg. Zabieg dotyczący tego samego obszaru skóry może być powtórzony po około 8 tygodniach.

Po zabiegu przez kilka dni należy unikać ćwiczeń fizycznych, masaży, gorących kąpieli i wszystkich sytuacji narażających skórę na urazy. Należy także unikać słońca stosując kosmetyki z wysokim filtrem ochronnym. O szczegółowych zaleceniach poinformuje pacjenta lekarz.

Cena zabiegu od 400 PLN do 600 PLN

!!prawy_gorny_rog