Co to właściwie jest ten kwas hialuronowy?


Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje we wszystkich tkankach człowieka. W największym stężeniu – w skórze, stawach i gałce oka. Odpowiada przede wszystkim za wiązanie wody, co w przypadku skóry przekłada się na jej nawilżenie. Z wiekiem kwasu hialuronowego w skórze ubywa powodując jej suchość, wiotczenie, powstawanie zmarszczek.
Niedobory kwasu hialuronowego można uzupełniać w formie kremów, tabletek i iniekcyjnie.
Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, to w przypadku skóry warto zastosować zabieg mezoterapii – wstrzykując mikro dawki kwasu hialuronowego w większą powierzchnię skóry lub podając go bezpośrednio w zmarszczkę.

Kwas hialuronowy wykorzystywany w medycynie estetycznej powstaje w procesie biotechnologicznym, nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego. Jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. Nie wymaga testów alergologicznych.
Cząsteczka kwasu hialuronowego jest w postaci żelu i potrafi związać około 250 cząsteczek wody, co daje efekt nie tylko wypełnienia zmarszczek, ale również poprawia nawilżenie.
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne, poprawiają nawilżenie, wpływają pozytywnie na wygląd i stan skóry.