Jak poprawić wygląd skóry po leczeniu trądziku


Lekarz dermatolog zakończył leczenie trądziku tymczasem my nie jesteśmy zadowoleni z wygładu naszej skóry. Po wyleczonym trądziku pozostały nam brzydkie blizny i przebarwienia i mimo, że nie tworzą się już ropne gródki, skóra nadal jest szara i tłusta, lub wręcz przeciwnie: wysuszona i łuszcząca się.

Co robić by poprawić wygląd skóry po wyleczonym trądziku??
Obecnie dermatolog ma możliwość zaproponowania wielu zabiegów, które mogą wpłynąć na poprawią wyglądu skóry. Do zabiegów takich należy np. mikrodermabrazja, która mechanicznie usuwa martwy naskórek i odsłania skórę świeżą i czystą. Również dobrze dobrany peeling medyczny daje dobre rezultaty, poprzez chemiczne rozpuszczenie naskórka, rozjaśnienie przebarwień i zwężenie porów. Zarówno mikrodermabrazja jak i peeling działają również na spłycenie blizn.

Na blizny potrądzikowe także można zastosować mezoterapię mikroigłową, która poprzez mechaniczne, kontrolowane uszkodzenie skóry (nakłuwanie) zmusza ją do regeneracji i produkcji kolagenu. Na głębokie blizny dobre efekty daje również mezoterapia igłowa, gdzie poprzez inikekcję można podać w skórą odżywczy kwas hialuronowy, a także witaminy i mikroelementy. Zabieg ten powinien wykonywać dermatolog, który indywidualnie dobierze preparat.

Należy jednak pamiętać, że aby zabiegi dały widoczne efekty najlepiej wykonać je w serii od 2 do 4 zabiegów.
Warto też poprosić lekarza dermatologa o dobranie odpowiednich kosmetyków, tak aby podtrzymać uzyskany efekt zabiegów.