Zatrzymać czas, zatrzymać młodość

 

Każda kobieta chciałaby jak najdłużej zachować młody wygląd. Właściwie pielęgnując cerę i stosując odpowiednie kosmetyki, można opóźnić proces starzenia. Dobór preparatów powinien być przemyślany i dostosowany do rodzaju skóry. Inne kosmetyki odpowiednie są do cery suchej, inne natomiast do normalnej i tłustej.

Poza twarzą dużą uwagę należy zwrócić na szyję. Skóra w tym miejscu jest dość delikatna i szybko traci jędrność. To ona oraz dłonie najczęściej zdradzają wiek kobiety. Szyję należy pielęgnować podobnie jak twarz, to znaczy złuszczać obumarły naskórek, nawilżać, odżywiać i stosować maseczki ujędrniające. Najlepiej wybierać kosmetyki z kolagenem i koenzymem Q10, zwłaszcza po ukończeniu 40. roku życia. Można również skorzystać z różnych zabiegów upiększających, które oferuje nasza klinika, takich jak: powiększanie ust, usuwanie zmarszczek czy mezoterapia.

A jak dbać o dłonie, aby jak najdłużej były miękkie i gładkie? Przede wszystkim należy nauczyć się wykonywania wszelkich prac domowych w rękawiczkach, a także regularnie wklepywać w skórę dłoni odżywcze kremy. Bardzo dobre i od razu zauważalne efekty daje również zabieg parafinowy, który można wykonać samodzielnie w domu, lub też w salonie kosmetycznym. Ważne, by podejmowane działania pielęgnacyjne były regularne. Warto na nie poświęcić więcej uwagi i czasu, bo włożony trud oraz nowoczesne kosmetyki czynią takie cuda, o których dawniej kobiety mogły tylko pomarzyć