Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych w Derm-Al

W Centrum Derm-Al wykonywana jest korekcja powiek górnych tzw. blepharoplastyka w znieczuleniu miejscowym. Zabieg przeprowadza się z przyczyn estetycznych i funkcjonalnych, w celu usunięcia nadmiaru skóry powiek, przywrócenia młodzieńczego kształtu oczu, polepszenia funkcji powiek i poprawy pola widzenia.

Plastyka powiek górnych polega na usunięciu nadmiaru skóry wraz z pasmem mięśnia okrężnego oka oraz tkanki tłuszczowej, tak zwanych „poduszeczek tłuszczowych”. Nacięcie wykonywane jest w przebiegu naturalnych załamków powiek górnych, wychodzi poza kąt oka i lokalizuje się w obrębie naturalnych zmarszczek, tzw. „kurzych łapek”. Rana zamykana jest szwami rozpuszczalnymi w obrębie warstwy powięziowo-mięśniowej i cienkimi szwami nierozpuszczalnymi w obrębie skóry, które usuwane są po 2 dniach. Po zabiegu zakładany jest opatrunek o właściwościach przeciwobrzękowych i hemostatycznych.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu preparatu znieczulającego w iniekcji Lignocaina 1,5% i trwa około 1,5 godz. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

W pierwszych dniach od operacji powieki są nabrzmiałe, mogą pojawić się siniaki i opuchlizna. Oczy mogą być nadwrażliwe na światło, łzawić, może wystąpić uczucie pieczenia i swędzenia. By zniwelować te dolegliwości należy stosować się do zaleceń wydanych przez lekarza. Pełna rekonwalescencja trwa około miesiąca. Uzyskany efekt jest długotrwały. Blizny początkowo są zaróżowione z czasem bledną i stają się niewidoczne.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja u lekarza wykonującego zabieg.

  • Opis zabiegu

+48 58 551 62 45