Korekcja powiek górnych

W Centrum Derm-Al jest możliwość wykonania korekcji powiek górnych tzw. blepharoplastyki w znieczuleniu miejscowym. Zabieg przeprowadzany jest z przyczyn estetycznych i funkcjonalnych, w celu usunięcia nadmiaru skóry powiek, przywrócenia młodzieńczego kształtu oczu, polepszenia funkcji powiek i poprawy pola widzenia.

Zabieg polega na wykonaniu cięcia w fałdzie powieki górnej i w naturalnych liniach zmarszczek oraz usunięciu zbędnego fragmentu skóry, poduszeczek tłuszczowych, a czasami również niektórych części włókien mięśniowych. Takie umiejscowienie cięć minimalizuje widoczność blizn. Miejsce cięcia dodatkowo jest elektrokoagulowane w celu zmniejszenia krwawienia. Na cięcie zakładane są bardzo cieniutkie szwy, które są zdejmowane po 7 dniach. Pacjent z gabinetu wychodzi w opatrunku uciskowym o właściwościach przeciwobrzękowych i hemostatycznych.
Dla uzyskania mocniejszego efektu odmłodzenia, plastykę powiek można połączyć z mini liftingiem twarzy.

Zabieg trwa około 60 minut. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

W pierwszych dniach od operacji powieki są nabrzmiałe, mogą pojawić się siniaki i opuchlizna. Oczy mogą być nadwrażliwe na światło, łzawić, może wystąpić uczucie pieczenia i swędzenia. By zniwelować te dolegliwości należy stosować się do zaleceń wydanych przez lekarza. Pełna rekonwalescencja trwa około miesiąca.

Uzyskany efekt jest długotrwały. Blizny początkowo są zaróżowione z czasem bledną i stają się niewidoczne.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja u lekarza wykonującego zabieg oraz wykonanie badań: morfologia; parametry krzepnięcia: INR (międzynarodowy współczynnik znormalizowany), PT (czas protrombinowy), APTT(czas kaolinowo-kefalinowy); elektrolity: sód i potas; kreatynina; glukoza; antygeny HBS AG; przeciwciała anty-HCV; grupa krwi; EKG

Cena zabiegu 3500 PLN