Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laserowe usuwanie zmian skórnych

W Centrum Derm-Al chirurgią laserową usuwane są zmiany m.in.: włókniaki, brodawki łojotokowe, znamiona naskórkowe, kłykciny, mięczaki zakaźne, prosaki, grudki perliste prącia, kępki żółte powiek, blizny przerostowe. 

Laser CO2 emituje wiązkę podczerwoną o długości fali 10600nm, która jest absorbowana przez wodę. Woda w tkance pochłania energię prowadząc do odparowania komórek tzw. ablacji i zniszczenia w ten sposób danej zmiany. Zabieg jest bezkrwawy, bo w miejscu działania lasera wytwarza się strefa koagulacji. Metoda ta zapewnia dużą precyzję i najmniejsze z dostępnych metod ryzyko powstawania blizn. . Posiadany przez Centrum Derm-Al laser charakteryzuje się minimalną wielkością plamki 120 µm oraz bardzo szybkim impulsem co pozwala zmniejszyć odczucia bólowe, przyspieszyć gojenie i poprawić komfort zabiegu w porównaniu z innymi laserami dostępnymi na rynku.

Metodę laserowego usunięcia zmiany wyklucza się w przypadku podejrzenia o melanoma maligna (czerniak), dlatego przed jej zastosowaniem ważna jest fachowa ocena zmiany skórnej przez lekarza specjalistę. W sytuacji podejrzenia, zmiana nie może być zniszczona wiązką laserową, a jedyną dopuszczalną metodą jej usunięcia będzie tradycyjna chirurgia. Umożliwi ona wykonanie badania histopatologicznego i potwierdzenie lub wykluczenie diagnozy, a także zapewni usunięcie zmiany z kilku lub kilkunastu milimetrowym marginesem, co w przypadku znamion barwnikowych jest niezbędne.

  • Opis badania

+48 58 551 62 45