Mikrodermabrazja

W Derm-Al Beauty wykonywana jest mikrodermabrazja korundowa jako mechaniczna metoda złuszczania naskórka, w terapii potrądzikowej oraz w celu poprawy jakości i wyglądu skóry, a także jako przygotowanie do dalszych terapii.

Zabieg mikrodermabrazji korundowej polega na ścieraniu warstw naskórka silnym strumieniem kryształów korundu (tlenku glinu). Metodą tą usuwa się warstwy naskórka na odpowiednią głębokość, w sposób kontrolowany i równomierny. Złuszczanie korundem oczyszcza, odblokowuje pory, usuwa zaskórniki, działa na spłycenie blizn i drobnych zmarszczek, dotlenia skórę i poprawia koloryt oraz zwiększa przepuszczalność skóry dla składników aktywnych w preparatach leczniczych lub pielęgnacyjnych. Zabieg można wykonać na różnych partiach ciała, np. twarzy, szyi, dekolcie lub plecach.

Technika zabiegu:

Do zabiegu wykorzystuje się urządzenie działające na zasadzie odkurzacza ze strumieniem ściernym. Na danym obszarze skóry wykonuje się masaż głowicą, która jednocześnie wyrzuca na skórę pod ciśnieniem strumień kryształów korundu jak i zasysa martwy naskórek i zanieczyszczenia do osobnego pojemnika. Zabieg jest bezbolesny. Efekt złuszczenia i oczyszczenia jest natychmiastowy. W zależności od intensywności mikrodermabrazji skóra może być zaczerwieniona i łuszczyć się jeszcze przez 1 – 2 dni. Po zabiegu należy stosować filtry przeciwsłoneczne.

  • Opis zabiegu
dr med. Elżbieta Grubska-Suchanek

dr med. Elżbieta
Grubska-Suchanek

Umów wizytę