Pedicure podologiczny

Pedicure Gdańsk, Sopot


W Gabinecie Podologicznym Derm-Al wykonujemy profesjonalny pedicure. Jest to rozszerzenie podstawowego zabiegu podologicznego o dodatkową pielęgnację i kosmetykę. Przeznaczony jest nie tylko dla pacjentów z problemami stóp i paznokci, osób starszych, z ograniczeniami ruchowymi, otyłych, chorujących na cukrzycę lub niewydolność układu krążenia, kobiet w ciąży, ale również dla wszystkich, którym zależy na bezpiecznie i fachowo przeprowadzonym zabiegu.

Czym jest zabieg pedicure?


Pedicure podologiczny ma na celu zapewnienie stopom i paznokciom komfortu oraz estetycznego wyglądu. Zabieg przeprowadza specjalista podolog przy użyciu specjalistycznych narzędzi.

Podczas zabiegu podolog diagnozuje problemy, wyjaśnia przyczyny ich powstawania, przedstawia możliwości ich eliminowania, udziela pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji, stosowania preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych, w razie konieczności zaleca odpowiednie badania, zabiegi lub kieruje pacjenta do lekarza specjalisty. Pedicure podologiczny wykonywany regularnie pozwala utrzymać stopy w dobrym stanie, jest efektywnym działaniem profilaktycznym, pozwala szybko wyłapać pojawiające się patologie i na nie reagować. Może być też uzupełnieniem procesu leczenia stóp i paznokci prowadzonego przez lekarza dermatologa. Schorzenia takie jak grzybice, brodawki, stany zapalne w naszym Gabinecie Podologicznym nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Technika zabiegu


Zabieg wykonywany jest przy użyciu profesjonalnej frezarki oraz frezów. Narzędzia są sterylne bądź jednorazowe. Podolog po dezynfekcji stóp pacjenta przeprowadza oględziny i wywiad. Wywiad ma na celu poznanie oczekiwań oraz dolegliwości z jakimi pacjent się zgłosił. Pozwala także dowiedzieć się, na jakie choroby ogóle pacjent cierpi (cukrzyca, przewlekła niewydolność żylna, itp.) oraz jakie leki przyjmuje. Wiedza ta jest niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Następnie zostaje omówiony z pacjentem plan leczenia. Zebrane informacje są notowane w karcie podologicznej pacjenta.

Jak wygląda pedicure w praktyce?


Jeśli nie występują przeciwwskazania pedicure podologiczny pacjent zaczyna moczeniem stóp w wodzie z dodatkiem odpowiedniego preparatu. Po osuszeniu, następuje skrócenie paznokci oraz opracowanie powierzchni płytki paznokciowej, nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu, jeśli zachodzi konieczność, opracowanie płytki paznokciowej z grubości, także odsunięcie i usunięcie skórek, oczyszczenie wałów paznokciowych, oraz wyrównanie wolnego brzegu.

W kolejnym etapie opracowaniu podlega podeszwa. W zależności od potrzeb usuwane są: zrogowacenia z opuszków palców, modzele z przodostopia oraz wygładzone zostają pięty i boczne części podeszwy.

Następnie wykonywany jest peeling stóp, który ma na celu usunięcie pozostałości po frezowaniu oraz pozbycie się martwego naskórka z miejsc zbyt delikatnych na frezowanie. Dodatkowo masaż peelingiem ma pobudzić krążenie i zrelaksować stopy. Na koniec stopy zostają ponownie zdezynfekowane, podolog sprawdza ostateczny efekt zabiegu i wmasowuje odpowiednio dobrany preparat.

Na życzenie pacjenta i przy braku przeciwwskazań paznokcie mogą być pomalowane lakierem tradycyjnym lub hybrydowym.

Czas zabiegu

Maksymalny czas trwania zabiegu to 1,5 godziny. Zaleca się powtarzać zabieg co 4 - 8 tygodni.

Cennik

Cena pedicure podologicznego z malowaniem tradycyjnym lub bez 150 PLN
Malowanie hybrydowe dodatkowo 40 PLN


KW: Pedicure Gdańsk, Pedicure Sopot