Peelingi medyczne

Peelingi medyczne

W Derm-Al Beauty jest możliwość wykonania peelingu, czyli zabiegu złuszczającego różnymi metodami: mechanicznie – kryształami korundu tzw. mikrodermabrazją, fizycznie – laserem frakcyjnym CO2, lub podtlenkiem azotu, albo chemicznie – odpowiednio dobraną substancją chemiczną.

Wskazaniami do zabiegu są: przebarwienia (hormonalne - melazma, pozapalne np. potrądzikowe i posłoneczne, piegi), trądzik zaskórnikowy i grudkowy, skóra łojotokowa, blizny (np. potrądzikowe), rogowacenie słoneczne, rogowacenie przymieszkowe, suchość skóry, utrata jędrności skóry, zmarszczki.

Peeling to złuszczanie, może być delikatniejszy i usuwać tylko martwe komórki naskórka lub silniejszy i działać również na górne warstwy skóry właściwej. Usunięcie warstwy powierzchniowej odsłania świeżą, zdrowszą skórę, oraz inicjuje przebudowę głębiej położonych komórek. Wpływa to zasadniczo na wygląd skóry, sprawia, że skóra jest jaśniejsza, gładsza, a także jędrniejsza i dłużej zachowuje młodość.

Nastolatkom złuszczanie pomoże odblokować pory, uregulować proces nadmiernego przetłuszczania, dwudziestolatkom spłycić blizny i zachować gładką cerę. Osobom po trzydziestym roku życia złuszczanie poprawi i ujednolici koloryt skóry, zredukuje pojawiające się pierwsze zmarszczki, opóźni proces starzenia. Kiedy skóra staje się dojrzalsza, złuszczanie pozwoli stymulować odnowę komórek.

Peelingi chemiczne

Polegają na wywołaniu kontrolowanego złuszczania przy użyciu odpowiedniego roztworu chemicznego. Efektem zabiegu jest redukcja zmian chorobowych i ich następstw, wymuszenie regeneracji komórek i ostatecznie poprawienie jakości i wyglądu skóry.

Technika zabiegu:

Lekarz dobiera rodzaj preparatu chemicznego i jego stężenie do problemu pacjenta. Najpierw przygotowuje wybraną okolicę (twarz, szyja, dekolt, plecy lub dłonie) odpowiednim środkiem odtłuszczającym. Następnie nakłada wybrany rodzaj roztworu chemicznego, który usuwany jest po ściśle określonym czasie, neutralizatorem lub wodą. Czas ten w zależności od rodzaju peelingu waha się od 2 minut do kilku godzin – wówczas pacjent jest poinstruowany co do samodzielnego zmycia preparatu w domu. Na koniec aplikowany jest krem łagodzący. Podczas zabiegu zazwyczaj pojawia się pieczenie, a zaraz po – zaczerwienienie skóry. Złuszczanie zaczyna się po 2 – 3 dniach po zabiegu. Jego intensywność oraz okres trwania zależy od użytego preparatu i przeważnie trwa od trzech do siedmiu dni. Peeling można powtarzać z przerwami od jednego do czterech tygodni, aż do uzyskania pożądanego efektu. Po zabiegu konieczne jest stosowanie kremów ochronnych z filtrem z powodu ryzyka powstania przebarwień posłonecznych.

Przykładowe peelingi chemiczne stosowane w Derm-Al Beauty:

ENERPEEL® MA - kwas migdałowy 40% wyrób medyczny, przeznaczony do skóry wrażliwej, zazwyczaj dobrze tolerowany, właściwości antybakteryjne, złuszczanie delikatne, bardzo powierzchowne, możliwy do stosowania w okresie letnim. Wskazania: trądzik różowaty w fazie rumieniowej, przebarwienia, ogólna poprawa wyglądu skóry.

ENERPEEL® PA - kwas pirogronowy 50% wyrób medyczny, wysoka skuteczność złuszczania o zredukowanych właściwościach drażniących, złuszczanie na trzech poziomach: naskórka, mieszka włosowego oraz skóry właściwej. Wskazania: łojotok, trądzik zaskórnikowy, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, umiarkowane przebarwienia, skóra zwiotczała, zmarszczki

ENERPEEL® SA - kwas salicylowy 30% z pomocniczym działaniem cytrynianu trietylu i linolanu etylu, wyrób medyczny, złuszczanie powierzchowne, wpływa na modyfikująco na mikrośrodowisko jednostki łojowo-włosowej. Wskazania: trądzik zaskórnikowy, grudkowy, krostkowy o łagodnym i umiarkowanym nasileniu.

ENERPEEL® TCA - kwas trójchlorooctowy 25% wyrób medyczny, jeden z najsilniejszych kwasów, złuszczanie intensywne, cel usunięcie naskórka i dotarcie do skóry właściwej, pobudzenie regeneracji komórkowej. Wskazania: skóra tłusta, łojotokowa, ze zmianami trądzikowymi, blizny potrądzikowe średniej głębokości, przebarwienia (ostuda mieszana, plamy soczewicowate w stopniu umiarkowanym), zaawansowane fotostarzenie, umiarkowane rogowacenie słoneczne, skóra zwiotczała, zmarszczki.

Retix C Xylogic – retinol 4%, witamina C 8%, antyoksydanty 30% Retinol to czysta postać witaminy A, składnik stosowany w odmładzaniu skóry, w postaci stabilizowanej wykazuje zwiększoną penetrację w głąb skóry i przedłużone działanie terapeutyczne. Witamina C w postaci lewoskretnej, działa silnie antyoksydacyjnie i rozjaśniająco. Antyoksydanty wpływają na odmłodzenie i ochronę skóry. Złuszczanie intensywne. Wskazania: terapia odmładzająca, redukująca przebarwień, wygładzenie, poprawa napięcia skóry, wzrost poziomu nawilżenia.

  • Opis zabiegu
dr med. Elżbieta Grubska-Suchanek

dr med. Elżbieta
Grubska-Suchanek

Umów wizytę

lek. med. Magdalena Roskosz-Stożkowska

lek. med. Magdalena
Roskosz-Stożkowska

Umów wizytę