Dieta dla pacjentów z alergią

W Centrum Derm-Al dla pacjenta zmagającego się z alergią, dietetyk przy współpracy z lekarzem alergologiem może ustalić odpowiednią dietę, eliminując alergeny pokarmowe ale jednocześnie nie dopuszczając do niedoborów.

Alergia jest to problem który coraz częściej występuje w naszym społeczeństwie. Cierpią na nią zarówno dzieci jak i dorośli. W leczeniu alergii poza odpowiednio dobraną terapią przez alergologa wiele korzyści może przynieść współpraca z dietetykiem, szczególnie w przypadku alergii pokarmowych. Dietetyk opracowując odpowiednią dietę zgodnie z zaleceniami lekarza może zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów alergii oraz niedoborów pokarmowych spowodowanych eliminacją uczulających pokarmów. Szczególne znaczenie może mieć prawidłowe zbilansowanie diety u dzieci, co zapewni im wszystkie składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju, mimo rozpoznanej alergii.

Kontakt

Centrum Dermatologiczno – AlergologiczneCentrum Dermatologiczno – Alergologiczne
 • Centrum
  Dermatologiczno-Alergologiczne
  Derm-Al Sp. z o.o.
 • ul. Armii Krajowej 116/5
  81-824 Sopot
 • +48 58 345 20 20
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • pon. - pt. 8.00 - 20.00
Wróć do początku strony