Dietoterapia w Zespole Policystycznych Jajników (PCOS)

W Centrum Derm-Al pacjentki mogą uzyskać pomoc zarówno endokrynologa jak i dietetyka w zmaganiu się z jedną z najczęstszych, kobiecych chorób endokrynologicznych tzw. Zespole Policystycznych Jajników.

Zespół policystycznych jajkniów (PCOS)  jest to choroba związana z zaburzeniami gospodarki hormonalnej charakteryzująca się hiperandrogenizmem jajników, który oprócz problemów z płodnością, nadmiernego owłosienia, trądziku i łysienia androgenowego prowadzi do rozwoju otyłości brzusznej i jej niekorzystnych konsekwencji metabolicznych. U kobiet z PCOS występuje wrodzona insulinooporność, oznacza to obniżoną wrażliwości organizmu na działanie insuliny - hormonu odpowiedzialnego głównie za regulację poziomu cukru we krwi, ale także gospodarki tłuszczowej.  Zaburzenie to może prowadzić do rozwoju miażdżycy tętnic, nadciśnienia tętniczego i cukrzycy typu drugiego.

Bardzo ważnym elementem leczenia PCOS jest odpowiednia dieta, która ma na celu zmniejszenie masy ciała, poprawę gospodarki węglowodanowej i insulinowrażliwości, zmniejszenie stanu zapalnego, a ostatecznie przywrócenie regularnych miesiączek i owulacji

Kontakt

Centrum Dermatologiczno – AlergologiczneCentrum Dermatologiczno – Alergologiczne
 • Centrum
  Dermatologiczno-Alergologiczne
  Derm-Al Sp. z o.o.
 • ul. Armii Krajowej 116/5
  81-824 Sopot
 • +48 58 345 20 20
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • pon. - pt. 8.00 - 20.00
Wróć do początku strony