Lipofiling - korekcja zmarszczek twarzy własną tkanką tłuszczową

W Centrum Derm-Al korekcja zmarszczek własną tkanką tłuszczową może być wykonana jako osobny zabieg lub w połączeniu z mini liftingiem.

Zabieg ten stosuje się zazwyczaj, gdy w obrębie twarzy doszło do dużych ubytków tkanki tłuszczowej i dla pożądanego efektu wymagana jest znaczna ilość wypełniacza. Celem zabiegu jest nadanie twarzy objętości, kształtu policzkom, zniwelowanie bruzd.

Korekcja własną tkanką tłuszczową polega na pobraniu niewielkiej ilości tłuszczu z okolicy brzucha, ud, bioder lub kolan i podanie jej w określone miejsca na twarzy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W Centrum Derm-Al wykorzystujemy sterylny systemu Puregraft firmy Establishment Labs S.A. Jest to specjalistyczny, zamknięty system, gwarantujący sterylność zabiegu oraz wysoko oczyszczoną tkankę tłuszczową. Specjalny rodzaj filtracji pozwala uzyskać tłuszcz, który nie zawiera krwi i lipidów oraz zapewnia zachowanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych. Dzięki temu, zabieg jest bezpieczniejszy, a uzyskane efekty przewidywalne. Część przeszczepianego tłuszczu wchłania się po zabiegu, jednak większość pozostaje już na zawsze, dlatego zabieg ten zapewnia długotrwały efekt.

Własny tłuszcz stanowi naturalny wypełniacz, eliminuje ryzyko reakcji alergicznej organizmu, dodatkowo zawarte w nim komórki macierzyste posiadają silne właściwości regeneracyjne oraz rewitalizujące, wpływa korzystnie na produkcję kolagenu, napięcie, elastyczność i koloryt skóry. W zabiegach, w których dla uzyskania efektu potrzeba więcej niż 4 ml wypełniacza, zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej będzie bardziej ekonomiczne. Tłuszcz również ze względu na swoją konsystencję może być stosowany w większych ilościach niż np. kwas hialuronowy wolumetryczny, ponieważ jest bardziej plastyczny i miękki i nawet w przypadku podania dużej objętości pozwoli na zachowanie naturalnego wyglądu, a jednocześnie zapewni długotrwały efekt.

Cena zabiegu korekcji zmarszczek twarzy własną tkanką tłuszczową:
- cała twarz 4900 PLN
- jedna okolica np. bruzdy nosowo-wargowe 3500 PLN
- powiększanie ust 3500 PLN
Odmładzanie grzbietowej powierzchni rąk własną tkanką tłuszczową 4000 PLN