Odmładzanie dłoni własną tkanką tłuszczową

W Centrum Derm-Al jedną z metod odmładzania dłoni jest lipofiling – przeszczep własnej tkanki tłuszczowej wykonywany przez chirurga plastycznego w znieczuleniu miejscowym.

Dłonie zazwyczaj starzeją się najszybciej, ze względu na narażenie na promieniowanie UV oraz drażniące działanie różnych czynników. W procesie starzenia następuje zanik tkanki podskórnej i mięśni, skóra wiotczeje i zapada się pomiędzy poszczególnymi ścięgnami, staje się też cieńsza i prześwitująca, coraz bardziej uwidaczniają się naczynia żylne. Skutki te można zniwelować poprzez podanie preparatu wypełniającego. Preparatem takim może być kwas hialuronowy, hydroksyapatyt lub własna tkanka tłuszczowa.

W przypadku, gdy do oczekiwanego efektu potrzeba dużej objętości wypełniacza warto zastosować własną tkankę tłuszczową, ponieważ jest bardziej plastyczna niż kwas hialuronowy wolumetryczny i bardziej ekonomiczna. Własny tłuszcz nie uczula, dodatkowo poprzez zawarte w nim komórki macierzyste ma silne właściwości rewitalizujące i regenerujące. Ze względu na stosowanie w Centrum Derm-Al systemu do przeszczepu tłuszczu Puregraft firmy Establishment Labs S.A., zabieg jest sterylny, bezpieczny, a pobrana tkanka wysokiej jakości.

Technika zabiegu:
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Miejsce, z którego będzie pobierana tkanka tłuszczowa (zazwyczaj fałd brzuszny), jest znieczulone poprzez podanie kaniulą środka znieczulającego Lignocainy 1%. Następnie za pomocą strzykawki pobierane jest około 10 – 15 ml tłuszczu. Środek znieczulający dodatkowo sprawia, że pobrany tłuszcz przybiera półpłynną konsystencję. Następnie tłuszcz poddany jest procesowi oczyszczania w systemie Puregraft. Dzięki specjalnemu dwuwarstwowemu filtrowi uzyskuje się sterylny tłuszcz, pozbawiony krwi, limfy i fragmentów zniszczonych komórek. Tak przygotowany, wysokiej jakości preparat rozprowadza się za pomocą kaniuli równomiernie pod skórą na całej powierzchni grzbietów dłoni, przede wszystkim uwzględniając zagłębienia w przestrzeniach między ścięgnami oraz w okolicy palców i bocznych krawędzi. Użycie kaniuli umożliwia rozprowadzenie preparatu na dużej powierzchni z jednego wkłucia w okolicy nadgarstka. Po zakończeniu iniekcji preparat jest rozmasowywany, aby się równomiernie i odpowiednio ułożył. Efekt jest natychmiastowy i długotrwały. Tkanka tłuszczowa z czasem częściowo się wchłonie, większość jednak pozostanie na zawsze. Zabieg wpływa na wygładzenie i poprawę jędrności skóry dłoni. Skóra mniej się marszczy, mniej widoczne są naczynia żylne i ścięgna. Dłonie wyglądają młodziej.

Cena zabiegu odmładzania dłoni własną tkanką tłuszczową 4000 PLN