Rekonstrukcja płatka ucha

W Centrum Derm-Al wykonywana jest rekonstrukcja płatka ucha, rozciągniętego lub rozerwanego na skutek pociągnięcia kolczyka bądź noszenia ciężkich kolczyków lub kolczyków typu "tunele".

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na zeszyciu zerwanych części płatka oraz ponownym wymodelowaniu ucha poprzez użycie odpowiednich technik zszywania, czasem z koniecznością przeszczepu tkanki tłuszczowej. Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy o właściwościach przeciwobrzękowych i hemostatycznych, który należy nosić przez okres wskazany przez lekarza. W ciągu 1-2 dni następuje zmiana opatrunku, a po 7 dniach są zdejmowane szwy.

Zabieg trwa około 1 godziny. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

W pierwszych dniach po zabiegu występuje obrzęk i zaczerwienienie operowanego miejsca, może być odczuwany ból, pieczenie, ciągnięcie. Uzyskany efekt jest trwały pod warunkiem, że nie dojdzie ponownie do mechanicznego zerwania lub rozciągnięcia.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja u lekarza wykonującego zabieg oraz wykonanie badań: morfologia; parametry krzepnięcia: INR (międzynarodowy współczynnik znormalizowany), PT (czas protrombinowy), APTT(czas kaolinowo-kefalinowy); elektrolity: sód i potas; kreatynina; glukoza; antygeny HBS AG; przeciwciała anty-HCV; grupa krwi; EKG

Cena zabiegu rekonstrukcji płatka jednego ucha 1000 PLN
Dwóch płatków 1500 PLN