Usunięcie zmiany skórnej z plastyką

W Centrum Derm-Al usuwane są zmiany skórne różnymi metodami w zależności od wskazań (kriochirurgia, elektrokoagulacja, radiochirurgia, laserowo, tradycyjną chirurgią). Zmiany wymagające plastycznego zeszycia, plastyki miejscowej lub płatowej usuwane są chirurgicznie przez specjalistę chirurga plastycznego.

Chirurg plastyczny operuje zmiany głębokie, rozległe, których wycięcie wiąże się z powstaniem znacznego ubytku, lub w miejscach trudnodostępnych. Stosując odpowiednią technikę, ma szansę sprawić, aby powstała blizna była w przyszłości jak najmniej widoczna. Polega to np. na poprowadzeniu cięć w naturalnych fałdach skóry, zgodnie z tzw. liniami Langera, odpowiednim zamknięciu ubytku tkankami naciętymi zgodnie ze sztuką chirurgii plastycznej lub wykonaniu przeszczepu skóry. Przeszczep skóry może być przeprowadzony w przypadku powstania ubytku powyżej 1 cm. Skórę wówczas pobiera się zza małżowiny usznej, przyśrodkowej części ramienia lub pachwiny.

Usuwanie zmian skórnych przez chirurga plastycznego w Centrum Derm-Al wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Każda zmiana po wycięciu poddawana jest dodatkowej diagnostyce histopatologicznej.

Cena usunięcia zmiany przez chirurga plastycznego od 500 PLN