Odbudowa struktury skóry - poprawa jakości skóry

W Derm-Al Beauty lekarze specjaliści mają możliwość zaproponowania wielu zabiegów i terapii, które mogą znacznie poprawić strukturę skóry wiotkiej, przesuszonej, która utraciła jędrność i elastyczność, z oznakami starzenia lub defektami typu blizny i rozstępy.

Do zabiegów poprawiających gęstość skóry, silnie odżywiających należą zabiegi mezoterapii odpowiednio dobranym preparatem. O mezoterapii więcej jest tu . Odbudować strukturę skóry, pobudzić produkcję własnego kolagenu, można również zabiegami z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia - Radiesse, Neauvia (więcej tu) lub kwasu L-polimlekowego – Sculptra (więcej tu). Substancjami tymi w zależności od techniki podania, można nie tylko wpłynąć na jakość skóry, ale również wypełnić ubytki tkanki podskórnej.

Wzmocnić skórę, pogrubić, napiąć, utworzyć z niej niejako stelaż można zabiegiem z użyciem nici PDO (więcej tu).

Alternatywą nieinwazyją są zabiegi urządzeniem Pelleve, które emitując fale radiowe działa na skręcenie, skrócenie włókien kolagenowych powodując napięcie skóry, zagęszczając ją, dając efekt liftingujący (więcej tu).

Dobre efekty regenerujące i odmładzające skórę daje zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe (system Regeneris)
Zabieg ten nazywany jest również ”wampirzym liftingiem”. Polega na podaniu w skórę osocza bogatopłytkowego, które pozyskuje się z własnej krwi pacjenta. Osocze zawiera cenne komórki macierzyste i czynniki wzrostu, a ponieważ jest preparatem autologicznym nie stwarza ryzyka nietolerancji lub alergii. Jedną z funkcji płytek krwi w naszym organizmie jest wydzielanie czynników, które stymulują procesy regeneracji tkanek, przyspieszają gojenie ran i zrastanie kości. Dlatego podanie bezpośrednio w skórę koncentratu z własnej krwi daje jej silny impuls do odbudowy. Czynniki wzrostu stymulują komórki skóry - fibroblasty do podziałów. Pobudzone fibroblasty produkują nowy kolagen i elastynę. Płytki krwi indukują również napływ komórek macierzystych do miejsca, gdzie zostały podane, co dodatkowo stymuluje procesy regeneracji skóry. Dzięki temu skóra odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się bardziej elastyczna, gładka, wyraźnie młodsza.

Technika zabiegu:
W Derm-Al Beauty zabieg wykonywany jest przez lekarza dermatologa z użyciem systemu Regeneris. Pacjentowi pobierane jest około 10 ml krwi z żyły odłokciowej metodą próżniową, w sposób jałowy. Następnie w obecności pacjenta probówka z pobranym materiałem wraz z odczynnikiem, umieszczana jest w wirówce laboratoryjnej. Po 5 minutach wirowania uzyskuje się oddzielone ok 4 - 6 ml osocza bogatopłytkowego, które następnie zostaje podane w skórę metodą iniekcji. Osocze może być wstrzyknięte techniką mezoterapii – czyli gęstym ostrzykiwaniem małymi dawkami danego obszaru lub w sposób liniowy – wzdłuż zmarszczek. Zabiegowi można poddać skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic wymagających regeneracji. Zabieg stosowany jest również na skórę głowy w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Efekty widoczne są po pewnym okresie czasu po wykonanej serii 3 – 4 zabiegów.

Cena zabiegu Regeneris 1500 PLN