Usuwanie przebarwień Cosmelan/Dermamelan

W Derm-Al Beauty w celu usunięcia rozległych przebarwień typu: ostuda (przebarwienia hormonalne), piegi, plamy starcze, plamy posłoneczne stosujemy: zabieg Cosmelan lub Dermamelan, uważany za jedną z najskuteczniejszych terapii depigmentacyjnych.

Działanie Cosmelanu oraz Dermamelanu polega na hamowaniu tyrozynazy - głównego enzymu występującego w procesie tworzenia melaniny (barwnika skóry). Substancje obecne w Cosmelanie i Dermamelanie blokują ten enzym, a nawet odwracają przemiany metaboliczne zachodzące w łańcuchu. Preparaty te zawierają czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy). Dermamelan dodatkowo ma w składzie kwas azelainowego i salicylowy, które jeszcze mocniej działają na skórę łojotokową, oraz wyciąg z aloesu i bisabolol, które z kolei mają zmniejszać podrażnienie skóry. Terapia Cosmelanem i Dermamelanem usuwa przebarwienia, ale także reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory oraz odmładza, stymulując syntezę kolagenu.

Technika zabiegu:
Terapia opiera się na dwóch etapach. Pierwszym jest nałożenie aktywnej maski Cosmelan 1 lub Dermamelan przez lekarza w gabinecie, drugim kontynuacja terapii przez pacjenta w domu. Po wyjściu z gabinetu zarówno maska Cosmelan1 jak Dermamelan musi być trzymana na twarzy przez okres wyznaczony przez lekarza na podstawie rodzaju i fototypu skóry, zazwyczaj jest to około 5 godzin. Obie maski mają kolor musztardowy. Następnie należy je zmyć bieżącą wodą. Terapia domowa polega na stosowaniu otrzymanego od lekarza aktywnego kremu Cosmelan 2 lub Dermamelan Treatment, według jego wskazówek. Kremy te podtrzymują efekt działania zabiegu, chronią skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego oraz mają działanie przeciwstarzeniowe i stymulujące. W zestawie Cosmelan jest dodatkowo krem odżywczy i nawilżający Hydra Vital Factor K. Stanowi uzupełnienie kuracji, nadaje skórze gładkość i elastyczność. W pierwszych dniach terapii może wystąpić silne zaczerwienienie skóry, pieczenie, łuszczenie lub uczucie napięcia. Jednak ważne jest, aby kontynuować kurację przez okres co najmniej 3 miesięcy. Przerwanie leczenia może spowodować nawrót przebarwień. Po zakończeniu kuracji konieczne jest stosowanie silnych filtrów przeciwsłonecznych. W przypadku skłonności do powstawania przebarwień zaleca się kontynuowanie terapii w okresie dużego nasłonecznienia np. podczas wakacji. Pierwsze efekty widoczne są po tygodniu od rozpoczęcia kuracji. Pełen efekt uzyskuje się po zakończeniu. Prawidłowe stosowanie kuracji pozwala całkowicie zredukować przebarwienia.

Cena zabiegu Cosmelan 1500 PLN
Cena zabiegu Dermamelan 1500 PLN