Tonsillotomia – zmniejszenie migdałków

W Centrum Derm-Al wykonywany jest zabieg tonsillotomii metodą radiochirurgii, polegający na zmniejszeniu przerośniętej tkanki migdałków podniebiennych.

Celem wykonania tego zabiegu jest poszerzenie cieśni gardła. Wskazaniami są: chrapanie, bezdech senny, trudności w połykaniu, zaburzenia mowy.

W porównaniu z tonsillektomią, czyli całkowitym usunięciem migdałków - metodą chirurgii tradycyjnej, zabieg tonsillotomii, czyli częściowego usunięcia migdałków falami radiowymi jest mniej inwazyjny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym (podobnym do stomatologicznego), w gabinecie lekarskim. Podczas zabiegu występuje mniejsze ryzyko krwawienia, nie są zakładane szwy, jest znacznie szybsze gojenie. Dodatkowo, pozostawienie części tkanki limfatycznej umożliwia zachowanie podstawowej funkcji migdałków jaką jest funkcja immunologiczna – odpornościowa.

Technika zabiegu
Tonsillotomia wykonywana metodą radiochirurgii polega na zastosowaniu odpowiedniej elektrody emitującej fale radiowe (czyli fale o niższej niż np. laserowa temperaturze, a wyższej częstotliwości) i oddziaływaniu tą elektrodą na tkankę limfatyczną migdałków. Migdałki ulegają obkurczeniu, a tkanka dzięki koagulacji nie krwawi. Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Przez 7 dni po zabiegu zalecane jest unikanie posiłków bardzo gorących, pikantnych, chipsów, frytek, napojów gazowanych, soków owocowych, kawy i alkoholu. Pełny powrót do zdrowia następuje najczęściej w 7-10 dni po zabiegu.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja kwalifikująca u lekarza laryngologa, który będzie przeprowadzał zabieg. Konsultacja ta jest wymagana również w przypadku posiadania skierowania na zabieg od innego lekarza.

Cena zabiegu tosillotomii: obustronna 1500 PLN, jedna strona 1300 PLN
PYTAJ O CENĘ PROMOCYJNĄ!