Leczenie wrastającego paznokcia metodą Arkady

W Gabinecie Podologicznym Derm-Al oprócz leczenia wrastającego paznokcia klamrą możliwe jest wykonanie zabiegu kostką Arkady, który natychmiastowo likwiduje problem wrastania i zapewnia efekt estetyczny.

Nazwa tej metody pochodzi od nazwiska twórcy Adriana Arkady, Polaka który wynalazł i opatentował metodę i urządzenie do jej stosowania. Urządzenie to jest specjalnie zaprojektowaną kostką wyposażoną w zestaw unikalnych narzędzi. Wystarczy przeprowadzenie jednego zabiegu z jej użyciem, aby uzyskać natychmiastową ulgę w dolegliwości. Praktycznie pacjent, który przyszedł do gabinetu z bólem związanym z wrastającym paznokciem, wychodzi z rozwiązanym problemem. Dodatkową zaletą tej metody jest efekt estetyczny. Bezpośrednio po zabiegu płytka paznokcia wygląda zdrowo i naturalnie.

Technika zabiegu:
Nie jest konieczna wcześniejsza konsultacja. Na zabieg można umówić się od razu. Jedynie w przypadku bardzo twardych paznokci podolog zaleci stosowanie parę dni przed zabiegiem serum zmiękczającego. Zabieg nie jest bolesny, standardowo nie wymaga znieczulenia, ale dla pacjentów szczególnie wrażliwych istnieje możliwość znieczulenia przy pomocy iniekcji 2 % Lignocainą.

W trakcie zabiegu i efekt osiągnięty bezpośrednio po zabiegu

Zabieg wykonuje specjalista podolog przy użyciu kostki Arkady. Urządzenie i narzędzia są sterylne bądź jednorazowe. Podolog przeprowadza wywiad i oględziny. Pacjent ma założoną kartę podologiczną. Paznokieć przed zabiegiem jest dezynfekowany, płytka matowiona poprzez oszlifowanie, oraz odtłuszczona specjalnym preparatem. Następnie palec z naniesioną na paznokieć żywicą akrylową umieszcza się w odpowiedni sposób w urządzeniu. Dzięki narzędziom – manipulatorom odkształca się wkręconą płytkę paznokcia. Zastosowana żywica utrwala paznokieć na prawidłowym torze wzrostu. Zabieg daje pacjentowi natychmiastowe uczucie komfortu. Ostatnim etapem jest opracowanie utwardzonej żywicy akrylowej tak, aby jak najbardziej przypominała naturalny wygląd paznokcia. Pacjent otrzymuje do domu serum kolagenowe marki Arkady do stosowania według wskazań podologa, a także jest instruowany jak postępować po zabiegu.

Cena zabiegu kostką – jeden paznokieć 300 PLN
Znieczulenie 50 PLN