Podstawowy zabieg podologiczny

W Gabinecie Podologicznym Derm-Al proponujemy wykonywanie podstawowego zabiegu podologicznego systematycznie jako profilaktyki dla zdrowia stóp i paznokci lub jako uzupełnienie procesu leczenia prowadzonego przez lekarza dermatologa.

Podstawowy zabieg podologiczny ma na celu przywrócenie i utrzymanie zdrowia stóp i paznokci. Polecany jest przede wszystkim pacjentom z problemami typu wrastające paznokcie, modzele, odciski, paznokcie uszkodzone lub grzybicze, pękające pięty, itd., także pacjentom będącym w grupie ryzyka na skutek np. cukrzycy, niewydolności układu krwionośnego, otyłości, lub deformacji stóp i palców, również osobom starszym i z problemami ruchowymi, oraz wszystkim, którym zależy na bezpiecznie i fachowo przeprowadzanych zabiegach.
Schorzenia takie jak grzybice, brodawki, stany zapalne nie są przeciwwskazaniem w naszym gabinecie (w odróżnieniu do tradycyjnych salonów kosmetycznych), przeciwnie zaobserwowaliśmy, że współpraca specjalisty podologa i lekarza znacznie poprawia efektywność leczenia.

Podstawowy zabieg podologiczny wykonuje specjalista podolog przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Podczas zabiegu podolog diagnozuje problemy, wyjaśnia przyczyny ich powstawania, przedstawia możliwości ich eliminowania, udziela pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji, stosowania preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych, w razie konieczności zaleca odpowiednie badania, zabiegi lub kieruje pacjenta do lekarza specjalisty. Regularnie wykonywany podstawowy zabieg podologiczny pozwala utrzymać stopy w dobrym stanie, a także szybko wyłapać pojawiające się patologie w ich obrębie, dlatego też jest najefektywniejszym działaniem profilaktycznym i pielęgnacyjnym.

Technika zabiegu:
Zabieg wykonywany jest przy użyciu profesjonalnej frezarki oraz frezów. Narzędzia są sterylne bądź jednorazowe. Podolog po dezynfekcji stóp pacjenta przeprowadza oględziny i wywiad. Wywiad ma na celu poznanie oczekiwań oraz dolegliwości z jakimi pacjent się zgłosił. Pozwala także dowiedzieć się, na jakie choroby ogóle pacjent cierpi (cukrzyca, przewlekła niewydolność żylna, itp.) oraz jakie leki przyjmuje. Wiedza ta jest niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Następnie zostaje omówiony z pacjentem plan leczenia. Zebrane informacje są notowane w karcie podologicznej pacjenta.

Pierwszym etapem podstawowego zabiegu podologicznego zazwyczaj jest skrócenie paznokci oraz opracowanie powierzchni płytki paznokciowej, odsunięcie i usunięcie skórek, oczyszczenie wałów paznokciowych, wyrównanie wolnego brzegu oraz jeśli zachodzi taka konieczność, opracowanie płytki paznokciowej z grubości. W kolejnym etapie opracowaniu podlega podeszwa. W zależności od potrzeb usuwane są zrogowacenia z opuszków palców, modzele z przodostopia, wygładzone zostają pięty i boczne części podeszwy. Na koniec całe stopy zostają ponownie zdezynfekowane. Podolog sprawdza ostateczny efekt zabiegu i kończy go wmasowaniem odpowiednio dobranego preparatu.

Maksymalny czas trwania zabiegu to 1 godzina. Zaleca się powtarzać zabieg co 4 - 8 tygodni.

Cena podstawowego zabiegu podologicznego: 100 PLN