Usunięcie odcisku

W Gabinecie Podologicznym Derm-Al odciski usuwa specjalista podolog przy użyciu profesjonalnych narzędzi podologicznych, sterylnych, bądź jednorazowych.

Odciski powstają na skutek nadmiernego rogowacenia skóry w wyniku tarcia i trwałego, punktowego ucisku. Tworzą się zwykle na górnych powierzchniach palców stóp, na końcach palców, w przestrzeniach międzypalcowych, oraz na śródstopiu, gdzie kości są bardziej wydatne i powodują ocieranie się skóry o but czy inne kości. Grubiejąca skóra zwiększa swój ucisk na wewnętrzne warstwy skóry, a warstwa rogowa, która nie może się oddzielić, powoduje powstawanie rdzenia wnikającego w jej głąb, zwiększając przez to ból. Cechą charakterystyczną dla odcisku jest właśnie występowanie rdzenia. Nieusuwane odciski są wdeptywane coraz głębiej. Mogą doprowadzić do coraz większego bólu i być powodem stanów zapalnych. W niektórym przypadkach rdzeń może przebić tkankę miękką i dotrzeć nawet do okostnej.

Technika zabiegu:
Zabieg rozpoczyna się od wywiadu i oględzin. Jest to niezbędne ponieważ pacjenci często mylą odcisk z modzelem lub brodawką, a procedury usunięcia oraz leczenia każdej z tych zmian są inne. Po rozpoznaniu zmiany, podolog przystępuje do jej usunięcia używając w tym celu odpowiednich frezów, bądź dłuta podologicznego. W zależności od rodzaju i budowy odcisku oraz jego lokalizacji odcisk może być usunięty podczas jednej wizyty lub kilku w przypadku, gdy rdzeń jest bardzo głęboki i konieczne będzie usuwanie stopniowe.

Po usunięciu (całkowitym bądź częściowym) rdzenia, miejsce jest dezynfekowane i zabezpieczane opatrunkiem odciążającym. Pacjent otrzymuje zalecenia do pielęgnacji w domu oraz jest umawiany na bezpłatną kontrolę pozabiegową po 2 tygodniach.

Często, aby efekt zabiegu był trwały, należy rozważyć zakupienie szerszych butów z indywidualną wkładką.

Cena zabiegu usunięcia odcisku: 60 PLN
Kontrola po 2 tygodniach od wykonania zabiegu: bezpłatna