Usuwanie przebarwień Cosmelan/Dermamelan

W Derm-Al Beauty w celu usunięcia rozległych przebarwień typu: ostuda (przebarwienia hormonalne), piegi, plamy starcze, plamy posłoneczne stosujemy: zabieg Cosmelan lub Dermamelan, uważany za jedną z najskuteczniejszych terapii depigmentacyjnych.

Działanie Cosmelanu oraz Dermamelanu polega na hamowaniu tyrozynazy - głównego enzymu występującego w procesie tworzenia melaniny (barwnika skóry). Substancje obecne w Cosmelanie i Dermamelanie blokują ten enzym, a nawet odwracają przemiany metaboliczne zachodzące w łańcuchu. Preparaty te zawierają czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy). Dermamelan dodatkowo ma w składzie kwas azelainowego i salicylowy, które jeszcze mocniej działają na skórę łojotokową, oraz wyciąg z aloesu i bisabolol, które z kolei mają zmniejszać podrażnienie skóry. Terapia Cosmelanem i Dermamelanem usuwa przebarwienia, ale także reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory oraz odmładza, stymulując syntezę kolagenu.

Technika zabiegu:

Terapia opiera się na dwóch etapach. Pierwszym jest nałożenie aktywnej maski Cosmelan 1 lub Dermamelan przez lekarza w gabinecie, drugim kontynuacja terapii przez pacjenta w domu. Po wyjściu z gabinetu zarówno maska Cosmelan1 jak Dermamelan musi być trzymana na twarzy przez okres wyznaczony przez lekarza na podstawie rodzaju i fototypu skóry, zazwyczaj jest to około 5 godzin. Obie maski mają kolor musztardowy. Następnie należy je zmyć bieżącą wodą. Terapia domowa polega na stosowaniu otrzymanego od lekarza aktywnego kremu Cosmelan 2 lub Dermamelan Treatment, według jego wskazówek. Kremy te podtrzymują efekt działania zabiegu, chronią skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego oraz mają działanie przeciwstarzeniowe i stymulujące. W zestawie Cosmelan jest dodatkowo krem odżywczy i nawilżający Hydra Vital Factor K. Stanowi uzupełnienie kuracji, nadaje skórze gładkość i elastyczność. W pierwszych dniach terapii może wystąpić silne zaczerwienienie skóry, pieczenie, łuszczenie lub uczucie napięcia. Jednak ważne jest, aby kontynuować kurację przez okres co najmniej 3 miesięcy. Przerwanie leczenia może spowodować nawrót przebarwień. Po zakończeniu kuracji konieczne jest stosowanie silnych filtrów przeciwsłonecznych. W przypadku skłonności do powstawania przebarwień zaleca się kontynuowanie terapii w okresie dużego nasłonecznienia np. podczas wakacji. Pierwsze efekty widoczne są po tygodniu od rozpoczęcia kuracji. Pełen efekt uzyskuje się po zakończeniu. Prawidłowe stosowanie kuracji pozwala całkowicie zredukować przebarwienia.

  • Opis zabiegu
lek. med. Małgorzata Oleszczuk

lek. med.
Małgorzata Oleszczuk

Umów wizytę

dr med. Elżbieta Grubska-Suchanek

dr med. Elżbieta
Grubska-Suchanek

Umów wizytę

lek. med. Magdalena Roskosz-Stożkowska

lek. med. Magdalena
Roskosz-Stożkowska

Umów wizytę