Blog

Jak działa botoks?


Toksyna botulinowa typu A potocznie zwana botoksem powoduje w miejscu wstrzyknięcia blokadę zakończeń nerwowych. Do mięśnia nie dochodzą nowe impulsy nerwowe co prowadzi do wygładzenia danej zmarszczki. Skóra w danym miejscu przestaje się marszyć, dlatego wybrane zmarszczki znikają, a także nie mają możliwości pogłębiania się. Botulinę warto zastosować zanim zmarszczki będą mocno utrwalone, jako swego rodzaju profilaktykę.
Czytaj dalej… “Jak działa botoks?”

Białe czopy na migdałkach, czy da się coś z tym zrobić?


Białe czopy, które zdarzają się na migdałkach to wydzielina gromadząca się w tzw. kryptach migdałkowych. Zbieranie się jej powoduje brzydki zapach z ust. Obecnie jest możliwość pozbycia się tego kłopotu nowoczesną metodą – kryptolizą wykonywaną w gabinecie laryngologicznym wyposażonym w odpowiedni sprzęt.
Czytaj dalej… “Białe czopy na migdałkach, czy da się coś z tym zrobić?”

Co to właściwie jest ten kwas hialuronowy?


Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje we wszystkich tkankach człowieka. W największym stężeniu – w skórze, stawach i gałce oka. Odpowiada przede wszystkim za wiązanie wody, co w przypadku skóry przekłada się na jej nawilżenie. Z wiekiem kwasu hialuronowego w skórze ubywa powodując jej suchość, wiotczenie, powstawanie zmarszczek.
Niedobory kwasu hialuronowego można uzupełniać w formie kremów, tabletek i iniekcyjnie.
Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, to w przypadku skóry warto zastosować zabieg mezoterapii – wstrzykując mikro dawki kwasu hialuronowego w większą powierzchnię skóry lub podając go bezpośrednio w zmarszczkę.
Czytaj dalej… “Co to właściwie jest ten kwas hialuronowy?”

Badaj znamiona – to skuteczna profilaktyka czerniaka złośliwego


Znamiona barwnikowe są częstymi zmianami występującymi na skórze u każdego z nas w postaci płasko – wyniosłych lub płaskich ognisk. Od otaczającej je skóry różnią się barwą, od beżowej poprzez brązową aż do czarnej.
Czerniak może rozwinąć się w już istniejącym znamieniu. Wówczas zachodzą w nim zmiany: rozmiaru, kształtu i koloru. Często jednak czerniak rozwija się poza istniejącymi już znamionami. Dlatego też należy nie tylko obserwować posiadane już znamiona, ale i zwracać szczególną uwagę na pojawienie się nowych zmian barwnikowych.
Czytaj dalej… “Badaj znamiona – to skuteczna profilaktyka czerniaka złośliwego”