O NAS

Centrum Dermatologiczno-Alergologiczne „Derm-Al” jest specjalistyczną poradnią leczniczą, stworzoną przez dr n. med. Barbarę Sarankiewicz-Konopkę specjalistę w dziedzinie dermatologii i wenerologii. W obecnym miejscu przy ulicy Armii Krajowej 116/5 w Sopocie mieści się od 1998 roku. Wcześniej długo było znane pacjentom z ulicy Skarpowej. Usytuowanie centralne w Trójmieście sprzyja przyjmowaniu pacjentów zarówno z kierunku Gdańska jak i Gdyni. Jednak ze względu na specjalistyczny charakter placówki, Centrum Derm-Al ma wielu pacjentów z całego regionu województwa pomorskiego. Dzięki rosnącej liczbie pacjentów placówka może stale się rozwijać. Centrum Derm-Al zdobyło zaufanie i zadowolenie pacjentów głównie dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu doświadczonego zespołu lekarzy i personelu. Lekarze to wielki atut poradni. Większość jest długo z nią związana (część od samego początku), posiadają doświadczenie kliniczne, część jest wykładowcami, swoją wiedzę podnoszą regularnie, uczestnicząc w szkoleniach i seminariach w Polsce i za granicą.

Działalność Centrum Derm-Al koncentruje się na diagnostyce, leczeniu i zabiegach dotyczących chorób skóry i błon śluzowych. Połączenie w jednej poradni specjalizacji dermatologii i alergologii wynika z faktu, że duża część chorób skóry i błon śluzowych związanych jest z alergią, określaną obecnie mianem choroby cywilizacyjnej. Stąd w Centrum Derm-Al blisko współpracują z sobą lekarze posiadający podwójne specjalizacje: dermatolog – alergolog, laryngolog – alergolog, pediatra – alergolog, internista – alergolog. Na miejscu wykonywana jest diagnostyka: badania mikologiczne w kierunku grzybicy, oraz nużeńca, a także testy alergologiczne prick i płatkowe, które pozwalają określić rodzaj alergii (alergie pokarmowe, wziewne, kontaktowe). Prowadzone jest też odczulanie.

Dermatologia to również szereg schorzeń związanych ze zmianami skórnymi kwalifikującymi się do usunięcia chirurgicznego jak znamiona, brodawki, włókniaki, naczynka. W Derm-Al w zależności od problemu chirurdzy wykonują zabiegi różnymi metodami: laserowo, elektrokoagulacją, radiochirurgicznie, krioterapią. W odpowiedzi na zapotrzebowanie pacjentów utworzono specjalistyczną komórkę – podologię, gdzie specjaliści podolodzy zajmują się problemami stóp i paznokci (odcisków, wrastających paznokci, pękających pięt).

W roku 2010 w Derm-Al wyodrębniona została poradnia medycyny estetycznej: Derm-Al Beauty. Pacjenci znajdą tu profesjonalne porady i zabiegi, wykorzystujące najnowsze trendy, które służą poprawie stanu i wyglądu: skóry oraz włosów (usuwanie zmarszczek mimicznych, mezoterapia, kwas hialuronowy, osocze bogato płytkowe, nici liftingujące, Pelleve,). Wykonywane są też wybrane zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej jak korekta powiek, uszu czy transplantacja włosów. Główną strategią działania Centrum jest kompleksowość w obszarze dermatologii, nowoczesność i najwyższa jakość oferowanych usług. Każdy Pacjent jest dla nas równie ważny i wymaga serdecznego, indywidualnego podejścia. Grupa ufających nam, zadowolonych Pacjentów ciągle się powiększa, a dowodem zaufania i sympatii jest już trzecie leczące się u nas pokolenie. Dla nas pracowników Derm-Al to wielka satysfakcja i radość.