Powiększanie ust

W Derm-Al Beauty powiększenie ust, korekcję lub nawilżenie lekarz dermatolog wykonuje preparatem kwasu hialuronowego. Jest również możliwość wykonania zabiegu własnym tłuszczem pacjenta przez chirurga plastycznego.

O kwasie hialuronowym więcej piszemy w artykule o wypełnianiu zmarszczek.

Z wiekiem usta stają się wąskie, tracą jędrność, przez co mogą nadawać twarzy smutny, zacięty wyraz. Trudniej je też umalować, a pomadka brzydko się rozmazuje wchodząc w zmarszczki. Delikatnie powiększając usta, można nadać im gładkość i sprężystość, dzięki temu uzyskać efekt odmłodzonej, wypoczętej twarzy oraz sprawić, że usta pomalowane pomadką będą się znowu pięknie prezentowały.

Zabieg jest również skierowany do osób niezadowolonych z wielkości lub kształtu swoich ust, można nim poprawić kontur, zniwelować asymetrię.

Technika zabiegu powiększenia ust preparatem kwasu hialuronowego:

Zabieg wykonuje się preparatem kwasu hialuronowego o odpowiedniej plastyczności. Preparat może mieć w składzie lidokainę – substancję łagodzącą ból, czasem dodatkowo glicerynę lub glicerol, co daje efekt dodatkowego nawilżenia. W zależności od oczekiwanego efektu, preparat podaje się w czerwień warg w celu uwypuklenia, w kontur aby nadać kształt, w kąciki aby je unieść, zniwelować opadanie. Po aplikacji lekarz rozmasowuje usta. Bezpośrednio po zabiegu występuje obrzęk, zdarzają się drobne zasinienia, czasem tkliwość przez 1 – 3 dni. Gdy opuchlizna minie widać ostateczny efekt, który utrzymuje się około 6 miesięcy.

lek. med. Małgorzata Oleszczuk

lek. med.
Małgorzata Oleszczuk

Umów wizytę >

lek. med. Martyna Klecha

lek. med.
Martyna Klecha

Umów wizytę >

lek. med. Małgorzata Oleszczuk
lek. med. Małgorzata Oleszczuk
Wróć do początku strony