Korekcja odstających uszu

W Centrum Derm-Al jest możliwość wykonania korekcji odstających uszu w znieczuleniu miejscowym. Zabieg przeprowadzany jest z przyczyn estetycznych, dla poprawy samopoczucia i samooceny pacjenta.

Odstające małżowiny uszne są wadą wrodzoną, której przyczyną jest niepełne wykształcenie lub brak tzw. grobelki - chrząstki w małżowinie usznej. Defekt tej struktury sprawia, że ucho nabiera tendencji do zwijania się i odstawania.

Zabieg polega na wykonaniu nacięć na tylnej części małżowiny usznej i wymodelowaniu nowej grobelki. Nacięcia są schowane w fałdzie skóry za uchem i po wygojeniu nie są widoczne. Odpowiednie ustawienie małżowin uzyskuje się poprzez właściwe ponacinanie chrząstki i wygięcie jej ku tyłowi, lub w przypadku chrząstki grubszej i masywniejszej wycięcie jej fragmentu. W operowanym miejscu zakładane są szwy wchłaniane – rozpuszczające się samoistnie lub zdejmowane, które usuwane są po 7 - 10 dniach. Dobór szwów zależy od stanu miejscowego. Po zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy o właściwościach przeciwobrzękowych i hemostatycznych, który dodatkowo modeluje operowaną małżowinę. Opatrunek należy nosić przez 10 dni bez przerwy, natomiast przez kolejnych 8 tygodni - podczas snu, tak aby nie dopuścić do niekontrolowanej zmiany pozycji małżowin usznych np. ich odgięcia.

Zabieg trwa około 1,5 godziny. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

W pierwszych dniach po zabiegu w operowanym miejscu może być odczuwany ból, pieczenie, ciągnięcie. Rekonwalescencja trwa około 10 dni. Uzyskany efekt jest trwały, po około 6 miesiącach dochodzi do całkowitego utrwalenia przebudowy chrząstki.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja u lekarza wykonującego zabieg oraz wykonanie badań: morfologia; parametry krzepnięcia: INR (międzynarodowy współczynnik znormalizowany), PT (czas protrombinowy), APTT (czas kaolinowo-kefalinowy); elektrolity: sód i potas; kreatyniny; glukoza; antygeny HBS AG; przeciwciała anty-HCV; grupa krwi; EKG

Cena zabiegu korekcji uszu 2900 PLN
Jednego ucha 1900 PLN