Poradnia medycyny estetycznej

Ponieważ coraz większe znaczenie w leczeniu dermatologicznym ma jego ostatni etap, czyli osiągnięcie satysfakcjonującego wyglądu po odbytej terapii, proponujemy naszym pacjentom konsultacje i zabiegi lekarzy: dermatologów estetycznych i chirurgów plastycznych. Chcemy zapewnić naszym pacjentom nie tylko skuteczne leczenie, ale i odpowiedni efekt estetyczny po jego zakończeniu. Pacjent po wyleczeniu np. trądziku powinien mieć szansę na zlikwidowanie blizn i przebarwień, jeśli mu pozostały. Nasi lekarze dermatolodzy mogą dobrać odpowiedni sposób ich usunięcia i wykonać zabieg. W Centrum Derm-Al jest wiele dostępnych metod regeneracji skóry po długotrwałym leczeniu: laser frakcyjny, różne rodzaje mezoterapii lub peelingów. Leczenie łysienia np. można wspomagać stosując mezoterapię na skórę głowy. W niektórych przypadkach nasi lekarze mogą zastosować zabiegi hamujące rozwój problemu np. zamykanie naczynek laserem może zapobiec rozwinięciu się trądziku różowatego. Natomiast zmiany skórne w miejscach odkrytych, np. na twarzy warto, aby usuwał chirurg plastyczny. Jest on bowiem w stanie tak poprowadzić cięcie, aby blizny chowały się w naturalnych zmarszczkach lub rysach twarzy i były jak najmniej widoczne.

Rodzaje i efekty zabiegów dermatologii estetycznej

Zabiegi dermatologii estetycznej oprócz wspomagania leczenia są także przeznaczone dla pacjentów, którzy po prostu chcą poprawić swój wygląd, lub opóźnić oznaki starzenia. Mają sprawić, że wygląda się młodziej i lepiej, poprawiać urodę i samopoczucie. Profesjonalnie wykonane, są bezpieczne, nie zmieniają rysów twarzy, nie dają powikłań, są odwracalne. Ich efekty są delikatne, ale często natychmiastowe, lub widoczne po niedługim okresie. Ich trwałość zależy od stanu skóry przed zabiegiem, stylu życia, czasem od ilości powtórzeń. Najpopularniejszymi zabiegami z zakresu dermatologii estetycznej są zabiegi usuwania zmarszczek mimicznych botoksem, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz mezoterapia na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni oraz skórę głowy w celu poprawy jakości włosów, a także zabiegi laserowe typu laserowe zamykanie naczyń krwionośnych na twarzy, dekolcie, udach i podudziach, lub zabiegi laserowe frakcyjne oraz wszelkiego rodzaju peelingi, które złuszczają naskórek, odświeżają i regenerują.

Zabiegi korekcyjne z zakresu chirurgii plastycznej

Dla pacjentów, którzy borykają się z kompleksami, niską samooceną z powodu defektów w wyglądzie mamy w ofercie zabiegi chirurgii plastycznej, które dają efekty trwałe i radykalne. Na skórę wokół oczu można stosować szereg zabiegów dermatologii estetycznej: mezoterapię odpowiednimi preparatami napinającymi i nawilżającymi, laser frakcyjny zagęszczający skórę. Jednak są to zabiegi głównie profilaktyczne lub rekomendowane, gdy problem nie jest jeszcze bardzo zaawansowany. W przypadku mocno opadających powiek, lub dużych przepuklin pod oczami tzw. worków, najlepiej sprawdzi się zabieg chirurgii plastycznej: plastyka powiek górnych i dolnych, wykonany przez specjalistę chirurga plastycznego. W Centrum Derm-Al wykonywane są również zabiegi korekcji odstających uszu i korekcje blizn. Łącznie z zabiegami chirurgii plastycznej nadal warto stosować zabiegi dermatologii estetycznej dla utrzymania efektów oraz skóry i włosów w dobrej kondycji.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane w naszym Centrum wykonują doświadczeni lekarze specjaliści, którzy są często również szkoleniowcami. Stosowane są wyłącznie profesjonalne preparaty i sprawdzone techniki. Najważniejszym naszym celem jest bowiem bezpieczeństwo i zdrowie naszych pacjentów, a także naturalny, estetyczny wygląd. Zabiegi wykonywane są zarówno kobietom jak i mężczyznom w atmosferze życzliwości i dyskrecji.

Wróć do początku strony