O nas

Badanie dermatoskopowe

Centrum Dermatologiczno-Alergologiczne „Derm-Al” mieści się w dzielnicy Górny Sopot od 1998 roku. Wcześniej długo było znane pacjentom z ulicy Skarpowej. Stworzone przez dr n. med. Barbarę Sarankiewicz-Konopkę specjalistę w dziedzinie dermatologii i wenerologii,  mogło rozwijać się dzięki rosnącej liczbie pacjentów darzących naszą placówkę długoletnim zaufaniem. Na jego sukces wpłynęło zadowolenie pacjentów uzyskane dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu zespołu lekarzy i personelu. Lekarze to nasz wielki atut. Związani z nami bardzo długo, posiadają doświadczenie kliniczne, część jest wykładowcami, swoją wiedzę podnoszą regularnie, uczestnicząc w szkoleniach i seminariach w Polsce i za granicą.

Nasza oferta jest kompleksowa. Leczymy, prowadzimy diagnostykę i wykonujemy zabiegi w dziecinach, które ściśle się ze sobą łączą: dermatologii, alergologii i laryngologii. Wiele dolegliwości skórnych, a także dotyczących górnych i dolnych dróg oddechowych związanych jest bowiem z alergią, określaną obecnie mianem choroby cywilizacyjnej. Stąd w naszym Centrum blisko współpracują z sobą nie tylko specjaliści dermatologii i laryngologii, ale również lekarze posiadający podwójne specjalizacje: dermatolog – alergolog, laryngolog – alergolog, pediatra – alergolog, internista - alergolog. Na miejscu wykonujemy testy alergologiczne prick i płatkowe, które pozwalają zdiagnozować rodzaj alergii (alergie pokarmowe, wziewne, kontaktowe), a także prowadzimy odczulanie.

Dermatologia to również szereg schorzeń związanych ze zmianami skórnymi kwalifikującymi się do usunięcia chirurgicznego jak znamiona, brodawki, włókniaki, naczynka. W Derm-Al w zależności od problemu lekarze wykonują zabiegi różnymi metodami: laserowo, elektrokoagulacją, radiochirurgicznie, krioterapią lub tradycyjną chirurgią.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie pacjentów utworzyliśmy również poradnię podologiczną, koncentrującą się na leczeniu schorzeń stóp i paznokci (odcisków, wrastających paznokci, grzybic). Pracują w niej specjaliści z kierunkowym wykształceniem, na profesjonalnym sprzęcie i nowoczesnymi metodami.

W roku 2010 powstała ściśle związana z Derm-Al-em, siostrzana firma – Derm-Al Beauty. z szeroką ofertą medycyny estetycznej. Pacjenci znajdą tu profesjonalne konsultacje i zabiegi, wykorzystujące najnowsze trendy, które służą poprawie zdrowia i wyglądu: skóry oraz włosów (usuwanie zmarszczek mimicznych, mezoterapię, kwas hialuronowy, osocze bogato płytkowe, nici liftingujące). Wykonywane są też wybrane zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej jak korekta powiek, uszu czy transplantacja włosów.

Dbając o każdy szczegół naszych usług, staramy się zapewnić naszym pacjentom profesjonalne leczenie w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze. Przestrzeń w Derm-Al to nowocześnie urządzone, klimatyzowane pomieszczenia oraz optymalnie wyposażone gabinety, dostępne również dla niepełnosprawnych. Zaplecze sprzętowe to urządzenia pochodzące od znanych i czołowych producentów sprzętu medycznego na świecie, w tym: Videodermatoskop Vexia Gold firmy Foto Finder z oprogramowaniem do analizy znamion – platforma do kompleksowej diagnostyki skóry, śledzenia zmian i obserwacji postępów leczenia, Laser medyczny Fire Xel CO2 – do zabiegów chirurgicznych i frakcyjnych (usuwania zmian skórnych, blizn potrądzikowych i innych, przebarwień, rozstępów, odmładzania), Laser medyczny VariLite™ prod. USA do usuwania rozszerzonych naczyń krwionośnych na twarzy i dekolcie oraz udach i podudziach, Laser medyczny Fox firmy A.R.C Laser prod. Niemcy do zwalczania grzybicy paznokci, Urządzenie radiochirurgiczne Acusect Ellman prod. USA do usuwania brodawek zwykłych i łojotokowych, mięczaka zakaźnego, rogowacenia słonecznego, włókniaków, zabiegów laryngologicznych w tym leczenia chrapania, Urządzenie do kriochirurgii Metrum Cryoflex do wymrażania brodawek wirusowych skóry i błon śluzowych, usuwania ognisk rogowacenia słonecznego, mięczaka zakaźnego i niektórych postaci raka podstawno-komórkowego, Platforma do naświetlań UVB i UVA, stosowanym w leczeniu łuszczycy, bielactwa, łysienia plackowatego i niektórych chorób pochodzenia alergicznego np. atopowego zapalenia skóry.

Każdy Pacjent jest dla nas równie ważny i wymaga serdecznego, indywidualnego podejścia. Grupa ufających nam zadowolonych Pacjentów ciągle się powiększa, a dowodem zaufania i sympatii jest już trzecie leczące się u nas pokolenie. Otrzymujemy wiele pozytywnych opinii, które dostępne są na profilach naszych lekarzy w Internecie oraz na naszym Facebooku. Za wszystkie serdecznie dziękujemy! Dla nas pracowników Derm-Al to wielka satysfakcja, radość i motywacja do dalszej pracy.

Prezes dr med. Barbara Sarankiewicz – Konopka(ur. 1946 – zm. 2024)

Prezes dr med. Barbara Sarankiewicz – Konopka
(ur. 1946 – zm. 2024)

Założycielka Centrum Derm-Al w 1998r i jego prezes do 2024r.

Specjalista dermatolog – wenerolog, doktor nauk medycznych, wieloletni asystent i adiunkt Kliniki Dermatologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku, przez wiele lat dyrektor Wojewódzkiej Przychodni Skórno- Wenerologicznej oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii, przewodnicząca Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku w latach 1997 – 2005. Była cenionym i lubianym lekarzem, szanowanym i życzliwym szefem.

Dyrektor Centrum Derm-Al Martyna Konopka

Dyrektor Centrum Derm-Al Martyna Konopka

Magister Ekonomii, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, ukończyła podyplomowe studia Zarządzanie Zakładem Opieki Medycznej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, w Centrum Derm-Al od 2000 roku.

Kierownik Rejestracji Aleksandra Felczak

Kierownik Rejestracji Aleksandra Felczak

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Gdańsku na kierunkach Elektroradiologia i Zdrowie Publiczne. Doświadczenie w branży medycznej i pracy z klientem zdobywa od 2016 roku. W Centrum Derm-Al jest odpowiedzialna za spójną i sprawną pracę rejestracji. Jej największym atutem jest przyjazna obsługa pacjenta i dbałość o pozytywną atmosferę w całej przychodni. Dzięki umiejętnościom spokojnego i klarownego przekazywania informacji pacjenci czują się odpowiednio zaopiekowani.

Wróć do początku strony