Osocze bogatopłytkowe jako zabieg poprawiający jakość skóry
- Opis zabiegu
-
W Derm-Al Beauty lekarze mają możliwość zaproponowania różnych zabiegów i terapii poprawiających jakość skóry, szczególnie wiotkiej, przesuszonej, która utraciła jędrność i elastyczność, z oznakami starzenia lub defektami typu blizny i rozstępy.
Świetne efekty regenerujące i odmładzające, daje zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uzyskanego z własnej krwi pacjenta.
Zabieg ten nazywany jest również ”wampirzym liftingiem”. Polega na podaniu w skórę osocza bogatopłytkowego, które pozyskuje się z własnej krwi pacjenta. Osocze zawiera cenne komórki macierzyste i czynniki wzrostu, a ponieważ jest preparatem autologicznym nie stwarza ryzyka nietolerancji lub alergii. Jedną z funkcji płytek krwi w naszym organizmie jest wydzielanie czynników, które stymulują procesy regeneracji tkanek, przyspieszają gojenie ran i zrastanie kości. Dlatego podanie bezpośrednio w skórę koncentratu z własnej krwi daje jej silny impuls do odbudowy. Czynniki wzrostu stymulują komórki skóry - fibroblasty do podziałów. Pobudzone fibroblasty produkują nowy kolagen i elastynę. Płytki krwi indukują również napływ komórek macierzystych do miejsca, gdzie zostały podane, co dodatkowo stymuluje procesy regeneracji skóry. Dzięki temu skóra odzyskuje młodzieńczą witalność, staje się bardziej elastyczna, gładka, wyraźnie młodsza.
Technika zabiegu:
W Derm-Al Beauty zabieg wykonywany jest przez lekarza z użyciem specjalnych probówek (probówki medyczne z certyfikatem 2B wg dyrektywy MDD). Pacjentowi pobierane jest około 10 ml krwi z żyły odłokciowej metodą próżniową, w sposób jałowy. Następnie w obecności pacjenta probówka z pobranym materiałem wraz z odczynnikiem, umieszczana jest w wirówce laboratoryjnej. Po 5 minutach wirowania uzyskuje się oddzielone ok 4 - 6 ml osocza bogatopłytkowego, które następnie zostaje podane w skórę metodą iniekcji. Osocze może być wstrzyknięte techniką mezoterapii – czyli gęstym ostrzykiwaniem małymi dawkami danego obszaru lub w sposób liniowy – wzdłuż zmarszczek. Zabiegowi można poddać skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic wymagających regeneracji. Zabieg stosowany jest również na skórę głowy w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Efekty widoczne są po pewnym okresie czasu po wykonanej serii 3 – 4 zabiegów.
Do zabiegów poprawiających jakość skóry, należą również zabiegi mezoterapii odpowiednio dobranym preparatem. Więcej o mezoterapii skóry głowy. Odbudować strukturę skóry, pobudzić produkcję własnego kolagenu, można także zabiegami z zastosowaniem hydroksyapatytu wapnia - Radiesse, Neauvia, lub kwasu L-polimlekowego – Sculptra. Substancjami tymi w zależności od techniki podania, można nie tylko wpłynąć na jakość skóry, ale również wypełnić ubytki tkanki podskórnej.
Wzmocnić skórę, pogrubić, napiąć, utworzyć z niej niejako stelaż można zabiegiem z użyciem nici PDO, więcej informacji.
Alternatywą nieinwazyją są zabiegi urządzeniem Pelleve, które emitując fale radiowe działa na skręcenie, skrócenie włókien kolagenowych powodując napięcie skóry, zagęszczając ją, dając efekt liftingujący: więcej informacji.
-
lek. med. Magdalena
Roskosz-Stożkowska
lek. med. Marta
Walikowska
lek. med. Daria
Albertyńska