Wypełnianie zmarszczek / zabiegi kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek / zabiegi kwasem hialuronowym

W Derm-Al Beauty w celu wypełnienia zmarszczek stosowane są sprawdzone preparaty na bazie kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje we wszystkich tkankach człowieka. W największym stężeniu – w skórze, stawach i gałce oka. Z wiekiem go ubywa, co powoduje suchość skóry, wiotczenie, powstawanie zmarszczek. Kwas hialuronowy wykorzystywany w markowych preparatach medycyny estetycznej powstaje w procesie biotechnologicznym, nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego, ma odpowiedni stopień oczyszczenia. Jest całkowicie bezpieczny dla organizmu. Nie wymaga testów alergologicznych. Cząsteczki kwasu hialuronowego wiążą wodę. W różnych preparatach mają różną wielkość, a ze względu na budowę połączeń między nimi wyróżnia się kwas hialuronowy usieciowany lub nieusieciowany. W formie nieusieciowanej jest szybciej wchłaniany, ale lepiej wpływa na nawilżenie, stosowany w mezoterapii. W formie usieciowanej jest wolniej metabolizowany, gęstszy, występuje w postaci żelu – płynnego implantu, stosowany zazwyczaj do wypełnień. Najgęstsze służą do zabiegów wolumetrycznych. Usieciowanie wpływa na cenę preparatu, a tym samym zabiegu.

W zabiegach stosujemy sprawdzone preparaty do wypełniania zmarszczek t.j. Restylane, StylAge, Juvederm, Teosyal, Xela, Perfecta, Filorga ART Filler, Hyalax nagradzane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Zastosowanie preparatów kwasu hialuronowego w celu:

  • wypełniania zmarszczek („lwiej zmarszczki” – pionowa zmarszczka między brwiami, bruzd nosowo-wargowych, „marionetek” – zmarszczki od kącików ust do brody, „śmiechu”, „zmarszczek palacza” - zmarszczki wokół ust)
  • korekcji ust (powiększanie ust, poprawienie kształtu, ujędrnianie i nawilżanie, podniesienie kącików)
  • modelowania kształtu twarzy (wypełnianie ubytków tkanki np. zapadniętych policzków, poprawa owalu twarzy)
  • likwidacji ubytków i cieni pod oczami (wypełnienie tzw. doliny łez)
  • nawilżenia, regeneracji skóry

Technika zabiegu wypełnienia zmarszczek:

W zabiegach stosujemy sprawdzone preparaty do wypełniania zmarszczek t.j. Restylane, StylAge, Juvederm, Teosyal, Zabieg polega na wstrzyknięciu w daną okolicę preparatu kwasu hialuronowego. Lekarz dobiera preparat o odpowiedniej plastyczności w zależności od miejsca i głębokości danej zmarszczki oraz oczekiwanego efektu. Lekarz decyduje również o technice (podanie igłą lub kaniulą, punktowo lub liniowo). Niektóre preparaty zawierają środek przeciwbólowy. W przypadku pacjentów o dużej wrażliwości można dodatkowo zastosować maść znieczulającą. Podanie preparatu powoduje natychmiastowy efekt wypełnienia, a także ma pozytywny wpływ na nawilżenie i odbudowę kolagenu w danym miejscu. Zabieg trwa około pół godziny. W miejscach wstrzyknięcia mogą być widoczne punkty nakłuć, lekkie zaczerwienienie lub drobne siniaczki. Miejsca te mogą być tkliwe przez 2-3 dni. Efekt w zależności od użytego preparatu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

  • Opis zabiegu
lek. med. Małgorzata Oleszczuk

lek. med.
Małgorzata Oleszczuk

Umów wizytę

dr med. Elżbieta Grubska-Suchanek

dr med. Elżbieta
Grubska-Suchanek

Umów wizytę

lek. med. Magdalena Roskosz-Stożkowska

lek. med. Magdalena
Roskosz-Stożkowska

Umów wizytę