Odmładzanie i modelowanie twarzy: Tajemnice wolumetrii

W miarę upływu lat, nasza twarz przechodzi widoczne zmiany. Kontury stają się mniej zarysowane, a skóra traci swoją pierwotną objętość. To wszystko dzieje się przez zmniejszenie ilości kolagenu, elastyny oraz tłuszczu podskórnego. Zjawisko to prowadzi do mniej wyrazistych rysów, co dla wielu jest sygnałem, że czas działać.

Przyczyny utraty objętości twarzy z wiekiem

Starzenie się skóry to proces, który dotyka każdego z nas. Z czasem skóra traci swoje naturalne składniki - kolagen i elastynę - co prowadzi do wiotczenia, zmniejszenia gęstości i pojawienia się zmarszczek. Dodatkowo, zmniejsza się produkcja kwasu hialuronowego, co jeszcze bardziej wpływa na utratę jędrności i nawilżenia. To wszystko, w połączeniu ze zmianami w strukturze kości i utratą tłuszczu, zmienia kontur twarzy.

Czym jest wolumetria?

Wolumetria to nowoczesny zabieg estetyczny, który pozwala odwrócić te niepożądane efekty starzenia. Dzięki niemu można nie tylko przywrócić twarzy dawny owal, ale również zredukować "chomiki", podkreślić kości policzkowe i jarzmowe, a nawet uwydatnić linię żuchwy. To wszystko sprawia, że twarz odzyskuje młodzieńczy wygląd w naturalny sposób.

Preparaty wykorzystywane w wolumetrii

Głównym bohaterem wolumetrii jest usieciowany kwas hialuronowy, który działa jak naturalny wypełniacz. Odbudowuje on utraconą objętość, nawilża skórę i poprawia jej elastyczność. Obok kwasu hialuronowego, w zabiegach wolumetrycznych coraz częściej wykorzystuje się stymulatory tkankowe, takie jak kwas polimlekowy, który stymuluje skórę do regeneracji i nadaje twarzy dodatkową objętość.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg wolumetrii?

Zabieg wolumetrii jest idealny nie tylko dla osób, które zauważyły utratę jędrności skóry, ale również dla tych, którzy chcą skorygować asymetrię twarzy lub efekty znacznej utraty masy ciała. Dzięki precyzyjnemu uzupełnieniu objętości tkanek, zabieg pomaga odzyskać symetrię twarzy, co wpływa na poprawę samopoczucia i samooceny.

Efekty i trwałość wolumetrii

Efekty zabiegu wolumetrii są widoczne niemal od razu. Twój wygląd zyskuje na młodości, a skóra staje się gęstsza, nawilżona i pełna blasku. Pełniejsze policzki, wypełnienie linii żuchwy, a także zredukowane linie i zmarszczki to tylko niektóre z korzyści. Co więcej, dzięki zastosowaniu certyfikowanych preparatów, efekty te mogą utrzymać się nawet do 18 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech pacjenta i rodzaju użytego wypełniacza.

Wolumetria to zabieg, który otwiera przed nami nowe możliwości w dziedzinie estetyki. Pozwala nie tylko na odmłodzenie, ale i na precyzyjne modelowanie twarzy, przywracając jej dawny blask i proporcje.

Wróć do początku strony