Pedicure podologiczny rozszerzony
- Opis zabiegu
-
Pedicure podologiczny rozszerzony rozpoczyna się moczeniem stóp, w trakcie dodatkowo jest przeprowadzony peeling, a zabieg kończy masaż stóp lub malowanie paznokci lakierem tradycyjnym lub hybrydowym.
Schorzenia takie jak grzybice, brodawki, stany zapalne nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu w naszym gabinecie.
Zabieg wykonuje specjalista podolog przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Podczas zabiegu podolog diagnozuje problemy, wyjaśnia przyczyny ich powstawania, przedstawia możliwości ich eliminowania, udziela pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji, stosowania preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych, w razie konieczności zaleca odpowiednie badania, zabiegi lub kieruje pacjenta do lekarza specjalisty. Regularnie wykonywany pedicure pozwala utrzymać stopy w dobrym stanie, a także szybko wyłapać pojawiające się patologie w ich obrębie, dlatego też jest efektywnym działaniem profilaktycznym i pielęgnacyjnym.
Technika zabiegu
Zabieg wykonywany jest przy użyciu profesjonalnej frezarki oraz frezów. Narzędzia są sterylne bądź jednorazowe. Podolog po dezynfekcji stóp pacjenta przeprowadza oględziny i wywiad. Wywiad ma na celu poznanie oczekiwań oraz dolegliwości z jakimi pacjent się zgłosił. Pozwala także dowiedzieć się, na jakie choroby ogóle pacjent cierpi (cukrzyca, przewlekła niewydolność żylna, itp.) oraz jakie leki przyjmuje. Wiedza ta jest niezbędna do prawidłowego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Następnie zostaje omówiony z pacjentem plan leczenia. Zebrane informacje są notowane w karcie podologicznej pacjenta.
Jeśli nie występują przeciwwskazania to pedicure podologiczny rozszerzony pacjent zaczyna moczeniem stóp w wodzie z dodatkiem odpowiedniego preparatu. Po osuszeniu, następuje skrócenie paznokci oraz opracowanie powierzchni płytki paznokciowej, nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu, jeśli zachodzi konieczność, opracowanie płytki paznokciowej z grubości, także odsunięcie i usunięcie skórek, oczyszczenie wałów paznokciowych, oraz wyrównanie wolnego brzegu. W kolejnym etapie opracowaniu podlega podeszwa. W zależności od potrzeb usuwane są: zrogowacenia z opuszków palców, modzele z przodostopia oraz wygładzone zostają pięty i boczne części podeszwy. Następnie wykonywany jest peeling stóp, który ma na celu usunięcie pozostałości po frezowaniu oraz pozbycie się martwego naskórka z miejsc zbyt delikatnych na frezowanie. Dodatkowo masaż peelingiem ma pobudzić krążenie i zrelaksować stopy. Na koniec stopy zostają ponownie zdezynfekowane, podolog sprawdza ostateczny efekt zabiegu i wmasowuje odpowiednio dobrany preparat.
Na życzenie pacjenta i przy braku przeciwwskazań paznokcie mogą być pomalowane lakierem tradycyjnym lub hybrydowym.
Czas zabiegu
Maksymalny czas trwania zabiegu to 1,5 godziny. Zaleca się powtarzać zabieg co 4 - 8 tygodni.
-
Joanna Zdanowska
Natalia Shamrun